Uczniowie, bierzemy wspólnie udział w ogólnopolskim programie CEO POCZYTAJMY. Zapraszam Was do Klubu Czytelniczego, gdzie postaramy się zrealizować zadania, w nowych okolicznościach nauczania. Kod do zespołu czytelniczego PoczytajMy w Teams: ypoqowv.

Pierwszym zadaniem dla Klubu będzie stworzenie wspólnie bajki- informacja na załączonym zdjęciu.

A oto przykładowy wolontariat literacki i wolontariat on-line:
1. Dołącz do klubu czytelniczego.
2. Czytaj znajomym i nieznajomym- tak jak to czynimy na języku polskim, możesz też nagrać słuchowisko (librivox.org).
3. Polecaj książki i audiobooki innym.
4. Nagraj filmik o książce lub promujący czytelnictwo- animatron.com.
5. Zapoznaj innych ze swoim ulubionym ilustratorem.
6. Wystaw receptę na książkę!
7. Weź udział w wyzwaniu czytelniczym nr 1 (p.Aga zrobi spis książek) i poleć np.:
a. Książki, które czytełeś/aś całą noc.
b. Książki, których głównymi bohaterkami są dziewczyny.
c. Książki, w których występują smoki.
d. Książki, które dzieją się na innych planetach.
e. Książki, przez które nie mogłeś/aś zasnąć ze strachu.
f. Książki, w których bohaterowie mieli trudne dzieciństwo.
g. Książki, które dzieją się poza Europą.
h. Książki, które dzieją się w wymyślonej krainie.
8. Weź udział w wyzwaniu czytelniczym nr 2 i ułóż 2-3 (lub więcej) pytania do quizu o książkach. Musi to być pytanie i odpowiedzi do wyboru, w których znajdzie się ta prawidłowa. Pani Aga zbierze wszystkie pytania i utworzy quiz Waszego autorstwa! Najlepsze, najciekawsze pytania nauczyciele przesyłają do programu PoczytajMy – gdzie zostanie stworzony Ekstremalny Quiz Książkowy.
9. Szyj maseczki.
10. E-wolontariat.pl/tudu.otg.pl.
11. A może samopomoc w nauce 😊?

Szczegóły u pani Agnieszki Lampkowskiej (Teams lub a.lampkowska@sp50.edu.gdansk.pl), do niej należy wysyłać swoje prace i propozycje.