Orzeł jest ptakiem drapieżnym. Niełatwo go wypatrzeć – mimo że jest ogromny, a rozpiętość jego skrzydeł sięga ponad dwa metry- bo jest to ptak zwinny i rzadki. Potrafi bardzo szybko latać, a kiedy poluje pędzi nawet z prędkością 300 km na godzinę. Właśnie orzeł – biały, dumny, w koronie – w 1295 roku został umieszczony na pieczęci króla Przemysława II z dynastii Piastów. Od tego czasu jest godłem Polski. To wyjątkowy ptak. Wyjątkowy symbol. Związany z wyjątkowym narodem.

„W historii Polski tak się składa, był kiedyś ponad wiek niewoli. Jedenastego listopada, nasz kraj z niewoli się wyzwolił. I wtedy myśl powstała taka, by przez szacunek dla przeszłości, ten dzień na zawsze dla Polaka, pozostał Dniem Niepodległości.”

Wszystkie wichry historii, ciemne chmury nad Polską są niczym w porównaniu z siłą patriotyzmu i polskości. Siła ducha, wiara w ideały, solidarność z cierpiącymi, poświęcenie, to wartości, które nie przemijają, nie zależą od miejsca i czasu.  

Właśnie tak patrzymy na świat i takie wartości liczą się dla nas. „Życzymy sobie i wam, by nas było stać na święty spokój, szczęścia ile się da, miłości w bród, mądrych ludzi wokół”. Żyć najpiękniej, jak to jest możliwe, żyjąc nie tylko dla siebie, ale i dla innych. Żyć dla innych to żyć dla kraju, dla ojczyznyOjczyzna to my. Otjest dzisiejsza miarpatriotyzmu.

 "Ty to masz szczęście

Że w tym momencie
Żyć ci przyszło
W kraju nad Wisłą
Ty to masz szczęście

Twój kraj szczęśliwy
Piękny, prawdziwy
Ludzie uczynni
W sercach niewinni
Twój kraj szczęśliwy

Ty to masz szczęście."

Obchody Święta Niepodległości uświetnił występ uczniów z klasy IVb, VIIb, VIIId, VIIIa pod kierunkiem p.Agnieszki Lampkowskiej, p. Grzegorza Wachulskiego, p.Hanny Jarosz i p.Jolanty Tubek.