Świetlica szkolna czynna jest od godziny 6.45 do 17.15. Korzystają z niej uczniowie klas I - IV.

Zajęcia prowadzą i sprawują stałą, profesjonalną opiekę  doświadczeni nauczyciele:

• Elżbieta Kowalczyk
  • Patrycja Robakiewicz
  • Ashken Simonyan
  • Dorota Chojna
  • Kamila Jeschke
  • Elżbieta Wielgołaska
  • Anna Smeja
  • Anna Zdybel
  • Ilona Kozioł
  • Barbara Mazur

Świetlica wyposażona jest  w nowe stoliki i  krzesełka przystosowane do wzrostu dzieci.  Dysponuje zabawkami, grami planszowymi, klockami.

Wszystkie zajęcia prowadzone na terenie świetlicy mają na celu:

• rozwijanie wielostronnej aktywności twórczej uczniów,
  • kształtowanie postaw społecznych w czasie zajęć, zgodnie z przyjętymi zasadami,
  • kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie,
  • wdrażanie do korzystania z dóbr kultury i kultywowania tradycji narodowych i świątecznych,
  • kształtowanie umiejętności właściwego i bezpiecznego korzystania z dóbr przyrody, wyrabianie odpowiedzialności za jej stan,
  • rozwijanie zainteresowań artystycznych, manualnych i sportowych uczniów,
  • ćwiczenie logicznego myślenia, pamięci, uwagi oraz wyrabiane spostrzegawczości,
  • rozwijanie indywidualnych zainteresowań dziecka.

W trakcie prowadzonych zajęć nauczyciele stosują różnorodne metody i formy pracy. Wykorzystują ciekawe pomoce dydaktyczne, aby dziecko miało możliwość doskonalenia swoich umiejętności, nabywania nowych, aby rozwijało każą sferę swojej osobowości.

W myśl założeń wychowawczych i realizacji planu opiekuńczo - wychowawczego świetlicy szkolnej prowadzone są z dziećmi:

• zajęcia plastyczne,
  • zajęcia muzyczne,
  • gry i zabawy ruchowe,
  • zajęcia taneczne.
  • zajęcia tematyczne (zgodnie z harmonogramem planu opiekuńczo - wychowawczego świetlicy szkolnej na dany rok szkolny).

Wszystkie zajęcia dają uczniom możliwość korzystania z czynnego wypoczynku, rozwijania własnych zainteresowań i zdolności oraz wyrównywania braków programowych i pokonywania trudności w nauce. Uwzględniamy też zajęcia kształtujące rozwój umysłowy uczniów, są to m. in.: składanie i rozwiązywanie krzyżówek, rebusów, zagadek i innych gier edukacyjno - dydaktycznych.