15 stycznia 2024 roku to był piękny dzień, w którym obchodziliśmy Jubileusz 65-lecia Szkoły Podstawowej nr 50 im. Emilii Plater.

W odświętnej atmosferze witaliśmy gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Byli wśród nich najwyżsi przedstawiciele władz miasta, oświaty, urzędów, instytucji, dyrektorzy placówek oświatowych i absolwenci. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i uświetnienie obchodów.

Doniosłym momentem było nadanie tytułu Honorowega Absolwenta śp. Pawłowi Adamowiczowi. Akt nadania odebrał brat zmarłego prezydenta poseł na sejm RP Piotr Adamowicz.

Mówią o Pięćdziesiątce "kuźnia prezydentów", naszą szkołę ukończyła również obecna Prezydent Miasta Gdańska pani Aleksandra Dulkiewicz, która kolejny raz odwiedziła swoją pierwszą szkołę. Dziękujemy.

Odsłonięto ławeczkę "Emiliankę" upamiętniającą naszą patronkę Emilię Plater.

Podczas uroczystości nie zabrakło historii placówki, wspomnień, były piękne występy uczniów, odbyła się premiera filmu o szkole. [link do filmu]

To był doniosły i ważny dzień w życiu społeczności szkolnej.

Jesteśmy dumni, że możemy się w niej uczyć i pracować.

Pisali o naszym jubileuszu - zobacz...