„Dziś ślubowania nadszedł już czas.

Pierwszy egzamin na ucznia zdasz.

Rodzice nasi są tutaj z nami,

Żeby egzamin był dobrze zdany.”

Dnia 19 października odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Dzieci pod kierunkiem wychowawców Anny Prus i Anny Smei przygotowały montaż słowno - muzyczny przy akompaniamencie p. Grzegorza Wachulskiego. Milusińscy wykazali się w nim nie tylko znaczną wiedzą, ale również dużymi umiejętnościami wokalno - ruchowymi. Uczniowie w przeddzień 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w obecności godła Polski i sztandaru szkoły złożyli przyrzeczenie:

„ Ślubuję uroczyście:

- wypełniać sumiennie obowiązki ucznia,

- uczyć się pilnie,

- być dobrym kolegą,

- dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły,

- dawać powody do dumy swoim nauczycielom i rodzicom,

- swoim zachowaniem i nauką sprawiać im radość,

- ślubuję być dobrym Polakiem

- i godnie służyć Ojczyźnie.”

Pani dyrektor Dorota Chojna dokonała aktu pasowania na ucznia SP 50, a wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy.

Uroczystość uświetnili licznie przybyli goście, którzy wielokrotnie nagradzali występujących  gromkimi brawami. Po zakończeniu części oficjalnej dzieci wraz z bliskimi udały się do sal, gdzie czekała już na nich słodka niespodzianka.

Wszyscy jesteśmy dumni z naszych pierwszoklasistów.

Anna Prus i Anna Smeja

ZOBACZ ZDJĘCIA: KLIKNIJ TUTAJ