Za nami "DZIEŃ Z NAUKĄ
Uczniowie klas 6abc,7abcd i 8ac brali udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników Edu Fun. Eksperymenty w świecie naukowców miały dwie części. Pierwszą był pokaz na sali gimnastycznej - "Naukowe science show", podczas którego uzyskaliśmy m.in.odpowiedzi na pytania: Jak gorący jest ogień? Czy zawsze parzy? Płonąca ręka – możliwe tylko jako sztuczka cyrkowa? Następnie z podziałem na grupy uczniowie uczestniczyli w zajęciach-stacjach:
-ODKRYWAMY KOSMOS- astronomiczna gra. Odszukaj ukryte gwiazdy. Czym tak naprawdę jest kosmos? Jak go postrzegał Mikołaj Kopernik? W jaki sposób dokonał swoich odkryć? Poznaj geniusz tego naukowca, i popatrz w niebo jego oczami! Luneta, teleskop, planety, gwiazdy - to wszystko dziś na Ciebie czeka. Przekonaj się także, ile ważyłbyś Ty sam -na każdej ze znanych Tobie planet!
-ZIMNO JESZCZE WIĘKSZE NIŻ NA ANTARKTYDZIE-
Fahrenheit nigdy nie był na Antarktydzie -jednak wiedział bardzo dużo o ogromnym zimnie! Czy można dotknąć minus 200 stopni i nie odmrozić sobie ręki? Czy przedmioty pod wpływem zimna mogą się unosić? Jak zamienić tlen, którym oddychasz w coś, co przypomina wodę? Chcesz odkryć tajemnice zimnego azotu? Poznaj Gabriela Fahrenheita i jego mroźne doświadczenia!
-POTĘGA ELEKTRYCZNOŚCI- Czy uda nam się stworzyć własny prąd? A przy okazji postawić włosy dęba? Sprawdzić, czym są przewodniki i izolatory? Zrobić elektrycznego żółwika oraz zamienić dzieci w prawdziwy przewód? Na własnej skórze przekonać się, co to takiego protony, elektrony, neutrony? Wszystkie elektryzujące przygody – czekają. A wraz z nimi tajemniczy, ogromny generator.
-Chemiczne SHOW- Promieniowanie - brzmi przerażająco! A gdyby tak je zgłębić? Czym ono jest, jak działa i dlaczego jest takie niebezpieczne? Maria Skłodowska-Curie przygotowała dla was kilka chemicznych, naukowych niespodzianek!

To był naprawdę udany, naukowy dzień . Dziękuję za udział uczniom oraz nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu opieki nad uczniami, grafik był bardzo napięty
Agnieszka Lampkowska