16 XI 2019 niewielka grupa zapaleńców z Pięćdziesiątki postanowiła doskonalić  umiejętności w zakresie orientacji w terenie. W tym celu wzięła udział w XIII edycji marszów na orientację, czyli w imprezie „INO Włóczykij Jesień 2019”, która odbyła się w Rumi. W tym wypadku nie była  ważna długość trasy, tylko umiejętność odnajdywania punktów według mapy.
Początek był niezwykle dla nas trudny – poniekąd na własne życzenie – nikt z nas nie zabrał kompasu, co utrudniło nam odnalezienie punktu pierwszego. Jednak wzięliśmy się w garść i … wreszcie ruszyliśmy odnajdując po kolei punkt za punktem. Na Górze Markowca byliśmy nieco zagubieni, ale po trudnym przejściu wąwozem, pomagając sobie wzajemnie – udało nam się zakończyć marsz z sukcesem. Byliśmy z siebie dumni i trochę było szkoda tego straconego czasu na początku – pewnie następnym razem już każdy kompas ze sobą zabierze.
W końcowej klasyfikacji zajęliśmy wspaniałe XI  miejsce na czterdzieści trzy startujące drużyny.
Wzięliśmy też udział w Grze Miejskiej i tu do pełnego sukcesu zabrakło nam dwóch punktów - na siedemnaście odpowiedzi w dwóch zrobiliśmy błędy, ale zdobyliśmy ogrom doświadczenia, co było naszym zasadniczym zadaniem.

Wszystkim gratuluję i pięknie dziękuję za włożony wysiłek – H. Jarosz