W październiku 2019 uczniowie z klasy 3 b znowu włączyli się w ogólnopolską akcję pisania pocztówek do Powstańców - uczestników Powstania Warszawskiego. Drugi rok z rzędu z przyjemnością podjęliśmy ten trud - w 2018 roku nasz zespół włączyła do działań w tym zakresie p. M. Trzaskoś, której pięknie dziękujemy.
Na początku roku 2019, ku naszemu zdumieniu kilkoro z nas otrzymało odpowiedź od Powstańców. Filip, Michał i Wiktoria mieli to szczęście. Nie zastanawialiśmy się długo i po zobaczeniu adresu zwrotnego postanowiliśmy odpisać. I tak już od dwóch lat korespondujemy z p. Ryszardem - synem p. Barbary, która walczyła za naszą wolność.
Jestem dumna z moich uczniów, którzy chętnie podejmują trud zachowania faktów historycznych w pamięci - wych. Hanna Jarosz