Pragniemy podziękować całej społeczności szkolnej za ofiarność i włączenie się do akcji „Ciepła zupa dla bezdomnego” oraz firmie Pellowski za podarowany nam chleb do zupy dla ludzi potrzebujących.

Podczas przygotowania zupy trwała wśród wolontariuszy bardzo przyjemna atmosfera, co widać na fotografiach. Uczniowie przygotowali składniki na zupę, dobrze się przy tym bawiąc i nawiązując nowe znajomości. Po zakończeniu pracy został przygotowany poczęstunek dla Wolontariuszy. Podczas wspólnego posiłku mieliśmy czas na bliższe zapoznanie się z innymi. Rozmowy między uczniami toczyły się wokół tematów związanych z wyborem liceum po skończeniu szkoły podstawowej. Jeden ze studentów dzielił się z nami wiedzą o zwyczajach, jakie panują w Meksyku. Po wszystkich przyjemnościach wyszliśmy z Parafii św. Mikołaja, udaliśmy się pod pomnik „Tym, co za wolość Gdańska”, aby rozdać przygotowaną wcześniej zupę osobom potrzebującym, od których otrzymaliśmy podziękowania i ciepłe słowa. Atmosfera w czasie rozdawania zupy była bardzo miła.

Serdeczne podziękowania wolontariuszkom z klasy 8d: Oliwce, Stasi, dwóm Zosiom i Zuzi za poświęcenie w tak trudnym dla nich czasie i pomoc osobom potrzebującym.

Lubimy pomagać!