Granie w gry cyfrowe cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, przyciągając do ekranów coraz młodszych użytkowników. Światowa Organizacja Zdrowia po raz pierwszy zaklasyfikowała zaburzenia związane z graniem w gry komputerowe jako uzależnienie, umieszczając je w najnowszej wersji ICD-11.
Nadużywanie gier stanowi realny problem dla dzieci i młodzieży i może prowadzić do licznych negatywnych konsekwencji. Odpowiedzialne korzystanie z gier może przynieść pozytywne efekty, dlatego samego zjawiska nie należy pejoratyzować. Potrzebna jest edukacja oparta na realnej wiedzy o zachowaniach growych dzieci i młodzieży w Polsce. Nasze wspaniałe uczennice- Ula i Tosia wzięły udział w szkoleniu organizowanym przez fundację „DBAM O MÓJ Z@SIĘG”, podczas którego dowiedziały się jak grać w gry cyfrowe, aby przynosiły nam korzyści i pomagały w rozwoju, jak uniknąć negatywnych konsekwencji zaangażowania w taką rozrywkę. Otrzymały materiały edukacyjne i w przyszłym roku szkolnym podzielą się pozyskaną wiedzą m. in. poprzez zorganizowanie warsztatów w szkole oraz kampanii informacyjnej wśród lokalnej społeczności.