Uczniowie z klasy 2a wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcje Pożeracze Smutków, Dzieci – Dzieciom #SzyjemyDobro #dlaUkrainy. Szyjąc uśmiechnięte poduszki – przytulanki w barwach ukraińskich. Każdy dzielnie nawlekał nitkę na igłę, uczył się ściegu „ za igłą” i przyszywał z wielkim zaangażowaniem oczka w kształcie serduszek oraz uśmiechnięte buźki. Dzisiaj po kilkutygodniowych zmaganiach nastąpiła chwila kulminacyjna – p. Mirka z s. Bolesławą zszywały maszynowo dwie części każdej części podusi, a dzieci miały wielką frajdę w ich wypychaniu wypełniaczem puchowym. Tu chciałam bardzo podziękować za pomoc:  Haneczce, Marcie, Weronice i Julii z klasy 5b oraz p. Tatianie, które były niezwykle pomocne w tym przedsięwzięciu. Na pewno każdy z nas ten czas wspólnego działania w szczytnym celu będzie miło wspominać.