Klasa VI c z wychowawczynią obchodziła dzisiaj DOT DAY. Wszyscy znamy historię małej Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa -dziewczynki,która nie wierzyła w własne możliwości.
Co roku 15 września w ramach International Dot Day uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować.
Uczniowie VI c wpisali swoje talenty na segmenty kolorowej-kropkowej-dżdżownicy. Byli wśród nich tacy, którzy długo zastanawiali się co wpisać-podobnie jak Vashti trudno Im uwierzyć we własne możliwości.
Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów, pasji i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.
Na dzisiejszych zajęciach-pełnych kropek-uczniowie założyli też mini hodowlę roślin. Zobaczymy co wyrośnie z malutkich ( niczym kropka Vashti) pestek?!
Powstała również piegowata ramka, w której szóstoklasiści pozowali do zdjęć ( niektórzy założyli specjalnie na ten dzień elementy ubioru w kropki) i obrazki zwierząt -z połączenia kropek w odpowiedniej kolejności.
Było wesoło, twórczo, kreatywnie!
Magdalena Jankowska, wychowawczyni klasy VI c