Dzień Tornistra w 3 A – 8 X 20

Czwartek 8 X był Dniem Tornistra. Dzięki uprzejmości p. Marka oraz pracowników kuchni mogliśmy zważyć nasze plecaki na dobrym sprzęcie. Celem zajęć było doskonalenie umiejętności matematycznych poprzez wspaniałą zabawę oraz okazja do podjęcia dyskusji nt. „Jak dbam o swój kręgosłup”. W tym dniu uczniowie mogli zważyć plecaki z zawartością.

W klasie 3 A najbardziej o swoje zdrowie dbają:

Maja – najlżejszy plecak, jego waga wyniosła 2,16 kg

Helena – waga plecaka 2,36 kg

Tomasz – waga plecaka 2,6 kg

Piotr Ci. oraz Zuzia – waga plecaka 4 kg

Olek – waga plecaka 3,22 kg

Wiktor – waga plecaka 3,2 kg

Mateusz – waga plecaka 3,26 kg

Właścicielem najcięższego plecaka okazał się Adam - waga jego plecaka to 7, 14 kg!

Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości, rozwijając przy tym umiejętności matematyczne, stwarzając naturalną okazję do dyskusji o własnym zdrowiu oraz stanowiły sprzyjający czas do refleksji na temat zawartości plecaków. Jak pokazują wyniki, wiele dzieci rozumie i już dba

o swój kręgosłup. Niektórzy powinni przemyśleć, czy wszystko co noszą w plecaku, naprawdę jest niezbędne? J

wych. Anna Smeja