Szanowni Rodzice i Opiekunowie
20 listopada, w naszej szkole, przy okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień, będziemy obchodzić „Dzień Tumbo”, czyli słonika, który od 14 lat jest symbolem Funduszu Dzieci Osieroconych, działającego przy Fundacji Hospicyjnej. Tego dnia, podczas lekcji, zajmiemy się tematyką śmierci i żałoby. Jest to problem ważny społecznie. W Polsce, co pół godziny, dziecko traci bliską osobę. Uważamy, że dzieci warto od najmłodszych lat uczyć rozmawiać o trudnych uczuciach związanych ze śmiercią. W przyszłości niestety ich nie unikną!
Zapraszamy do bazy wiedzy o żałobie www.tumbopomaga.pl Można tam też posłuchać jak uczniowie opowiadają o śmierci i żałobie, a także wesprzeć finansowo działania pomocowe na rzecz osieroconych.