Zapraszamy do wzięcia udziału w 2 edycji projektu „Emotkowe Pożeracze Smutków".
W tym roku szkolnym do projektu "Emotkowe Pożeracze Smutków" zgłosiło się już 80 szkół, wśród nich jest oczywiście także nasza Pięćdziesiątka. Tym razem szyjemy emotki dla podopiecznych Centrum Pomocowego Caritas im. św. Jana Pawła II.
Dla uczczenia Milenium Gdańska oraz w związku z obchodami upamiętniającymi tysiąclecie działalności misyjnej św. Wojciecha, dwie zaprzyjaźnione organizacje: Caritas Archidiecezji Gdańskiej i AWO Brema utworzyły w Gdańsku Dom Seniora, obecnie Centrum Pomocowe im. św. Jana Pawła II, jako modelowy ośrodek socjalny. Dom Seniora został poświęcony w czerwcu 1999 roku, podczas wizyty Jana Pawła II na Pomorzu. Rok ten był ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Seniora. Dzięki ogromnej ofiarności ludzi dobrej woli, o wielkich sercach, z kraju i z zagranicy, obecni i przyszli mieszkańcy Domu mają zagwarantowaną opiekę oraz godziwe warunki przeżywania starości.
Emotki będziemy szyli w czwartki na 8 godz. lekcyjnej (14.40- 15.25. godziny wolontariackie) Zaczynamy już 7 października. Uczniowie chcący wziąć udział w projekcie zgłaszają się do siostry Bolesławy.
Serdecznie zapraszamy.
Lubimy pomagać!