Uczniowie klasy 3a w dniu dzisiejszym ukończyli trzymiesięczny projekt edukacyjny w ramach ogólnopolskiej akcji „Emotkowe Pożeracze Smutków”. Od września pod kierunkiem wychowawczyni Hanny Jarosz i s. Bolesławy wykorzystując umiejętności szycia nabyte podczas ubiegłorocznych zajęć tworzyli etapami mikołaje z różnorodnych materiałów, czyli: wycinali według formy, szyli, wypychali oraz łączyli, jak i ozdabiali poszczególne części – także w domach wspierani przez rodziców. Dzisiaj w końcowym etapie prac p. Tatiana, s. Bolesława razem z uczniami wykonali finalne działania - mikołaje otrzymali brody. Te nasze z serca wykonane dzieła jutro zaniosą na stoisko hospicyjne, które znajduje się na Jarmarku Bożonarodzeniowym, gdzie nasze emotkowe mikołaje będą sprzedawane celem wsparcia dla podopiecznych Hospicjum Dutkiewicza. Gratuluję wytrwałości i sukcesu swoim podopiecznym, jak i rodzicom. Uczniowie przez włączenie się do projektu ogólnopolskiego wzbogacili wiedzę i umiejętności.

Pomogliśmy, pomagamy i będziemy pomagać.