3 A AKTYWNA W EUROPEJSKIM TYGODNIU KODOWANIA

Od 10 do 25 października podczas zajęć uczniowie 3 A brali udział w wydarzeniu  „EU Code Week”. W Europejskim Tygodniu Kodowania poznawali kolejne elementy niezbędne do nauki programowania, doskonalili umiejętności cyfrowe w ciekawy i interesujący sposób. Mieli możliwość zakodować trasy dla Ozobota. Uczyli się programować wykorzystując tablety oraz komputery. Uczniowie z 3 A już wiedzą, że nauka kodowania pomaga zrozumieć otaczający świat, który ulega ciągłym zmianom.

3 A koduje systematycznie w ciągu całego roku szkolnego, gdyż realizujemy innowację pedagogiczną „Scratch narzędziem nauki programowania online”.

Dzięki pracy podczas takich zajęć, uczniowie mają możliwość rozwijania wyobraźni, kreatywności, nieustającej ciekawości, radości tworzenia, umiejętności niestandardowego podejścia do rozwiązywania problemów. Będą przygotowani do wprowadzania zmian oraz wdrażania innowacji w przyszłości.

Anna Smeja