7 listopada 2018 roku już po raz trzeci mieliśmy okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu - Festiwalu Literatury dla Dzieci. Tym razem mieliśmy umówione spotkanie ze znaną nam pisarką - panią Anną Czerwińską-Rydel. Udając się do Instytutu Kultury Miejskiej, zabraliśmy ze sobą książki tej poczytnej pisarki, aby uzyskać autograf. Niestety już na miejscu okazało się, że pani Ania w ostatniej chwili odwołała spotkanie z powodu choroby.

Pobyt w IKM nie był jednak czasem straconym. Oj, działo się. Spotkanie poprowadził jeden z pomysłodawców FLdD - pan Łukasz Dębski, prozaik, scenarzysta i autor licznych książek dla dzieci. Dzięki niemu mieliśmy okazję uczestniczyć w twórczych warsztatach literackich i poczytać wiersze z tomu „Gdzie Portugalczyk wygrzewa stopy, czyli podróże w głąb Europy”.