GALA WOLONTARIATU DLA SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS. ❤️
Jako Szkoła Podstawowa nr 50 im. Emilii Plater w Gdańsku otrzymaliśmy niesamowite wyróżnienie statuetkę "SAMARYTANINA 2023" ❤️❤️❤️
Jest to zauważenie i docenienie działań, które jako szkoła podejmujemy będąc dla osób w kryzysie bezdomności, niepełnosprawnych, chorych, samotnych i wszystkich tych, którzy tego wsparcia i pomocy potrzebują.
Dziękujemy całej społeczności szkoły - uczniom i uczennicom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym oraz osobom spoza naszej szkoły, którzy na co dzień współpracują z nami w ramach wolontariatu robiąc dobre rzeczy! ❤️❤️❤️
Naszym pragnieniem jest, to żeby nasi uczniowie i my sami byli bardziej uważni na siebie nawzajem, na potrzeby innych. Żebyśmy wychodzili z naszej szkoły bardziej wrażliwi i empatyczni. To wszystko jest możliwe przez proste rzeczy: czas, uśmiech, dobre słowo. Nie trzeba wielkich rzeczy! To małe rzeczy tak naprawdę tworzą naszą codzienność!
Jesteśmy dumni i wzruszeni! Jeszcze raz dziękujemy WSZYSTKIM! To jest nasze wspólne wyróżnienie, bo działamy razem❤️❤️❤️