„Kartka z kalendarza” prezentacja projektu 3 a

W ramach pracy nad comiesięcznymi zadaniami Akademii Kompetencji Kluczowych uczniowie w grudniu doskonalili kompetencje matematyczne, przyrodnicze i informatyczne.

Dzieci planowały swoją pracę. Wyszukiwały różne informacje dotyczące zmian w przyrodzie. Uwzględniały prognozę pogody, życie w świecie zwierząt i roślin w określonym miesiącu. Pracowały z kalendarzem. Wyszukiwały swoją datę urodzin. Przyporządkowywały miesiąc swoich urodzin do odpowiedniego kwartału. Liczyły tygodnie, podawały liczbę poszczególnych dni tygodnia. Uczyły się zapisywać daty trzema sposobami. Układały i rozwiązywały zadania matematyczne. Wykonywały samodzielnie lub drukowały ilustracje związane z wyszukanymi informacjami. W ramach możliwości technicznych zapisywali efekty swojej pracy na komputerze. Efektem projektu są interesujące karty z kalendarza.

Uczniowie klasy 3 a wykazali się kreatywnością i oryginalnymi rozwiązaniami.

p.Anna Smeja