Kolejne 300 laptopów dla zdolnych uczniów – konkurs „Kim chciałbym zostać w przyszłości?”

Fundacja KPMG w Polsce działa na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych i wspierania społeczności lokalnych. Wierzymy, że zapewnienie młodym ludziom równego dostępu do edukacji ma realny wpływ na przyszłość nas wszystkich. Naszą misją jest w szczególności wspieranie uczniów zdolnych, z dużym zapałem do pracy, pochodzących z rodzin o trudnej sytuacji finansowej.

Sieć firm KPMG świadczy usługi w zakresie szeroko pojętego doradztwa biznesowego, a wiedza jest jedną z kluczowych wartości dla firmy, dzięki której możliwy jest rozwój zarówno całej organizacji, jak i poszczególnych jednostek. Misją Fundacji KPMG jest niesienie pomocy dzieciom i młodzieży, którzy wykazują ponadprzeciętne zdolności i chęci do nauki jednocześnie nie posiadając odpowiedniego zaplecza finansowego.

W związku z wybuchem pandemii i nagłym przejściem szkół na nauczanie zdalne, na wiosnę br. nasza Fundacja użyczyła szkołom 300 komputerów dla uczniów, którzy nie mogli kontynuować nauki z powodu trudnej sytuacji finansowej rodziny.

W sytuacji kiedy nadal nie jest pewne czy szkoły nie powrócą do nauczania zdalnego, Fundacja planuje wypożyczyć na najbliższy rok szkolny 300 nowych komputerów wraz z opłaconym dostępem do Internetu.

Aby uczeń mógł wypożyczyć sprzęt komputerowy na cały rok szkolny wystarczy, że napisze krótkie wypracowanie (maksymalnie 1 strona A4) na jeden z poniższych tematów:

  • Kim chciałbym zostać w przyszłości?
  • Jak komputer może mi pomóc w nauce?

Wypracowanie nie powinno być dłuższe niż 1 strona A4. Może zostać wykonane na komputerze lub odręcznie. Prace powinny zostać dostarczone do 14 września 2020 roku na skrzynkę fundacja@kpmg.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Fundacja KPMG, ul. Inflancka 4a, 00-189 Warszawa.

300 najlepszych prac konkursowych zostanie nagrodzonych użyczeniem na cały rok szkolny komputera przenośnego wraz z opłaconym dostępem do Internetu!

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wypromowanie naszego konkursu wśród współpracujących z Państwem dyrektorów szkół podstawowych i LO. Pod poniższym linkiem znajdą Państwo więcej informacji o konkursie, w tym regulamin oraz list do dyrektorów:

KONKURS

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z koordynatorem konkursu:

Aleksandra Koper
T +48 (22) 528 24 09
M +48 506 923 386
akoper@kpmg.pl

Link do strony: https://www.kuratorium.gda.pl/kolejne-300-laptopow-dla-zdolnych-uczniow-konkurs-kim-chcialbym-zostac-w-przyszlosci/?fbclid=IwAR0shKmQ52-uRGZJij5Krrc4EdONNfUcFoe2bDBqjVh99efb-F73mOm_t5I