MATEMATYKA KRÓLOWĄ NAUK
W ramach Akademii Kompetencji przy okazji Dnia Matematyki uczniowie klasy 3B kształtowali swoje umiejętności społeczne oraz doskonalili różne sposoby uczenia się.
W piątek zaczęliśmy od rozgrzewki matematycznej wykonując zespołowo różnorodne zadania. Kartami Grabowskiego dzieci grają codziennie, utrwalając tabliczkę mnożenia.
Z wielkim entuzjazmem uczniowie podeszli do kolejnego zadania. Pracując w grupach wykonywali gry planszowe. Sprawiło to moim podopiecznym wielką frajdę. Powstały fantastyczne, pomysłowe i inspirujące gry. Z radością też przystąpili do zdrowej rywalizacji. Wszyscy przestrzegali ustalonego wspólnie regulaminu, doświadczając współodpowiedzialności, kształtując swoje umiejętności interpersonalne.
Matematyka może być przydatna i dawać dużo radości, o czym doskonale wiedzą moi uczniowie.
Ania Prus - wychowawca klasy 3B