Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przeprowadziliśmy wśród Uczniów Pięćdziesiątki - Plebiscyt na Słowo Roku 2020.
Wśród wielu różnorodnych odpowiedzi, najpopularniejsze okazało się "XD" - definiowane przez naszych Uczniów jako: „coś jest fajne albo śmieszne” lub „jak ktoś kręci bekę".
Kolejnymi najczęściej pojawiającymi się odpowiedziami były słowa typu: Pogchamp, Twich i Pog. Brzmi tajemniczo? Spieszymy z wyjaśnieniem. Wszystkie związane są z popularną platformą internetową.
"Pogchamp", jak tłumaczą Uczniowie, "oznacza, że coś jest bardzo fajne - młodzieżowe słowo. Można powiedzieć przykładowo - "Ale ta muzyka jest pogchampowa", czyli "Ale ta muzyka jest świetna". Jest to również emotka na platformie do nadawania na żywo Twitch".
"Twich" natomiast to w języku uczniów: "platforma internetowa, na której codziennie streamuuja tysiace osób i oglądają ich setki tysięcy".
"Pog" to zaś "emotka na Twichu oznaczajaca radość spowodowaną przez pewną sytuację, np. "Znalazłem złote jabłko! Pog!"
Jak widać, tym razem to Uczniowie nas wiele nauczyli! A Dzień Języka Ojczystego stał się okazją, aby przekonać się, jak bogaty i ciekawy jest nasz język!
Pozostałe słowa, które pojawiły się w ankiecie, znajdują się w chmurze wyrazów.
Może być zdjęciem przedstawiającym tekst