Mycie rąk to najprostsza i jedna z najbardziej skutecznych metod zapobiegania grypie, zatruciom pokarmowym, chorobom pasożytniczym i skórnym. Niestety często jest bagatelizowana.
Światowy Dzień Mycia Rąk obchodzony 15 października jest okazją , aby przypomnieć jak ważne jest podnoszenie świadomości na temat higieny - dlaczego, kiedy, jak i gdzie myjemy ręce pomaga w tworzeniu zdrowszego świata. Badania ujawniły, że aż 70% ludzi nie myje rąk po skorzystaniu z toalety, a 95% nie myje ich prawidłowo

W dzisiejszych czasach święto to nie powinno wzbudzać śmiechu-a zdarza się to nawet wśród ludzi dorosłych!-tylko przypominać, że 80% wszystkich infekcji przenosimy przez ręce a nawyk ich mycia (z użyciem mydła) przed jedzeniem i po skorzystaniu z toalety może ocalić więcej istnień ludzkich niż jakakolwiek szczepionka!

W naszej szkole uczniowie klasy VIIIc oraz członkowie KOŁA BIOLOGICZNEGO pod kierunkiem nauczyciela biologii wykonali plakaty związane z tym tematem, a na zajęciach zostały poruszone kwestie, które pomagają dzieciom zrozumieć, jak ważne jest mycie rąk. Odbyły się również pokazy i warsztaty prawidłowego mycia rąk a uczniowie przygotowali gazetkę tematyczną.

Magdalena Jankowska- nauczyciel biologii