Centrum Caritas, dzięki współpracy z Parafialnymi Zespołami Caritas, dysponuje bazą informacji o samotnych seniorach, będących w trudnej sytuacji materialnej. Podobnie, jak w akcji przeprowadzonej w zeszłym roku, skierowanej dla ludzi bezdomnych, chcemy w tym roku przygotować niespodziankę na święta dla konkretnej starszej, samotnej osoby. Każda klasa, która włączy się do akcji, dostanie krótki opis takiej osoby, co pomoże w przygotowaniu małej paczki. Seniorzy otrzymają również kubki, ręcznie ozdobione przez uczniów danej klasy. Kubki przygotuje i rozda chętnym klasom SKC. Ozdobione już kubki, wraz z życzeniami na święta i upominkiem, należy przekazać opiekunowi SKC do 6 grudnia.
Świąteczna akcja dla samotnych seniorów - PATRONUS SENIOR .
Miło nam poinformować, że do akcji włączyło się 17 klas.
Bardzo dziękujemy Wychowawcom i Uczniom oraz ich Rodzicom za wspieranie tak ważnej inicjatywy.
Wspólnie możemy podarować drugiej osobie odrobinę radości w tak pięknym czasie, jakim są święta Bożego Narodzenia.
Lubimy pomagać!