Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 50 w Gdańsku studentki pielęgniarstwa Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego przeprowadziły warsztaty na temat "Pierwszej pomocy przedmedycznej". Uczniowie, w teorii i praktyce, dowiedzieli się, jak reagować w sytuacjach zagrażających życiu. Było o zatruciach, krwawieniu z nosa, drgawkach, omdleniach. Uczniowie ćwiczyli układanie poszkodowanej osoby w pozycji bezpiecznej i masaż serca. Dowiedzieli się, jak ważne jest szybkie i prawidłowe reagowanie, że od nas może zależeć życie człowieka. W Szkole Promującej Zdrowie, a taką jesteśmy, dbamy aby takie warsztaty mogły się regularnie odbywać. Tym bardziej, że doskonale wpisały się w Tydzień Zdrowia i Ekologii.

Serdecznie dziękujemy Gdańskiemu Uniwersytetowi Medycznemu, studentkom i ich opiekunkom za wizytę w naszej szkole oraz ciekawie prowadzone zajęcia.