Marysia Mazurczyk, Kacper Malec i Michał Leszczyński -uczniowie klasy VII c-jako jedna z trzech grup projektowych reprezentowali naszą szkołę na konkursie "Bęc jabłkiem w głowę".

Konkurs ten jest adresowany do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych Trójmiasta oraz gmin Pruszcz Gdański, Kolbudy i Rumia-to już jego 18 edycja.

Zadaniem uczestników konkursu był wybór zagadnienia z załączonej listy propozycji oraz zilustrowanie go eksperymentem, pokazem itp. lub stworzenie i opracowanie własnego tematu. Uczestnicy samodzielnie przygotowywali pokaz oraz wyciągali wnioski. Jeden zespół jest koordynowany przez jednego nauczyciela.

Półfinałowe prezentacje prac szkół odbyły się 28 marca 2019 r. w siedzibie CIEE oraz w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni.

Podczas prezentacji uczestnicy zademonstrowali („na żywo!”) swoje prace komisji konkursowej, w skład której weszli przedstawiciele organizatorów. Komisja oceniała poprawność i atrakcyjność przeprowadzanych eksperymentów (obserwacji), oraz sposób prezentacji zadania a także dostosowanie przekazywanych treści do wieku.

Finał konkursu odbędzie się w kwietniu 2019 r.
Trzymamy kciuki!!!

Magdalena Jankowska-koordynator zespołu w skład którego wchodzą Marysia, Kacper i Michał.