Z okazji Światowego Dnia Ubogich który obchodzimy 17 listopada, wolontariusze SKC razem ze studentami duszpasterstwa „Górka", działającego w pobliskim kościele św. Mikołaja, przygotowali ciepła zupę dla ludzi potrzebujących i bezdomnych.

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy Szkole nr 50 w Gdańsku podjęli się pomocy przy inicjatywie „Kuchnia św. Dominika". Dominikański pomysł z powodzeniem wcielany jest od lat przez studentów duszpasterstwa „Górka", działającego w pobliskim kościele św. Mikołaja. Nasi uczniowie podjęli się pomocy w samym przygotowaniu zupy dla bezdomnych, jak również przeprowadzili akcję pozyskania środków na potrzebne produkty. W tym celu zorganizowano popularny w szkole „Dzień tostowo – słodki", który pozwolił całej społeczności włączyć się w dzieło pomocy.