We wtorek, 12 grudnia,  dzieci ze świetlicy odwiedziły Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną przy ul. Targu Rakowym. Tematyka zajęć nie mogła być inna, oczywiście świąteczna. Zbliżają się przecież święta Bożego Narodzenia - ulubione święta wszystkich dzieci. Czas je poprzedzający jest okazją do zapoznania dzieci z tradycjami i obyczajami. Ważnym symbolem świąt jest choinka.  Nikt nie wyobraża sobie świąt bez tego drzewka. Stało się ono znakiem Bożego Narodzenia, ponieważ symbolizuje życie – jest zielone nawet gdy pada śnieg. Istnieje dużo legend związanych z bożonarodzeniową choinką. Jedną z nich poznały dzieci podczas zajęć. Wysłuchali „Legendy o choince”. Rozmawialiśmy o zwyczajach świątecznych, co symbolizują ozdoby, które wieszamy na drzewku.
Na koniec zajęć dzieci pięknie podziękowały.