11 listopada - to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w historii. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przez cały tydzień przygotowywali się do uczczenia Święta Niepodległości.

W czasie zajęć tematycznych dzieci poznawały historię Polski poprzez legendy o powstaniu naszego państwa oraz zapoznawały się z sylwetkami ważnych postaci historycznych. Zajęcia były wzbogacone krótką lekcją historii opowiadającą o tworzeniu naszego państwa po 123 latach niewoli. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały prace dotyczące symboli naszej państwowości, m.in. biało - czerwone flagi, godła z białym orłem w koronie, kotyliony. Zarówno dla najmłodszych, jak i starszych uczniów, była to niezapomniana lekcja historii.