W dniach od 6 - 31 maja 2019 r. – w naszej szkole rusza VI edycja Kampanii "Rowerowy Maj" organizowanej przez Miasto Gdańsk. Głównym celem Kampanii jest promowanie aktywności fizycznej, zrównoważonej mobilności, w tym w szczególności komunikacji rowerowej.

Za aktywne podróże uznaje się przejazdy rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach, itp., a także w przypadku dalszych odległości podróże komunikacją miejską lub samochodem łączone z aktywnymi podróżami na ostatnim odcinku, którego długość nie powinna być krótsza niż 200 m. Liczyć się będzie każdy przejazd do szkoły wykonany aktywnie na kółkach.

Najaktywniejsi uczestnicy mogą zostać nagrodzeni przez Organizatorów Kampanii na poziomie: indywidualnym, klasowym i międzyszkolnym. Szkoły walczą o nagrody pieniężne, klasy o grupowe bilety do centrów rekreacji i nauki, a najaktywniejsi uczniowie i nauczyciele mogą otrzymać atrakcyjne nagrody niespodzianki.

Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli SP Nr 50 w Gdańsku - do aktywnej podróży i codziennej aktywności fizycznej podczas tegorocznej Kampanii "Rowerowy Maj 2019 r."

Koordynator gdańskiej Kampanii Rowerowy Maj

w Szkole Podstawowej nr 50 w Gdańsku p. Krystyna Spłocharska-Pacholczyk