4 listopada 2020 uczniowie z klasy 1 a podczas zajęć, którym przewodziła początkowo głoska "d" (następnie litera "d") dokonywali analizy wyrazów w których ona występowała w oparciu o warzywa i owoce przyniesione przez dzieci. Określaliśmy miejsca tej głoski w takich słowach, jak: avocado, pomidor, dynia, mandarynka, czy migdały. Przy okazji słowa "kukurydza" po raz pierwszy rozmawialiśmy o pojęciu dwuznaku, które obce im wcale nie było. Po tych właśnie zajęciach, po przyniesieniu przez każdego owocu bądź warzywa narodził się pomysł ich spożycia. I tak w następnym dniu urzadziliśmy sobie wspólne drugie śniadanie, którego podstawą był ciemny chleb ziarnisty oraz avocado z pomidorem. Niektórzy poznali nowe nieznane smaki. Wszyscy zjadali ze smakiem zdrowe i kolorowe kanapki. Postanowiliśmy sobie, że raz w miesiącu będziemy razem robić drugie śniadanie.