Nasze świetliczaki wyruszyły na spacer w celu zapoznania się z bramami wodnymi. Rozpoczęliśmy od Bramy Tobiasza, która łączy Targ Rybny z nadbrzeżem Motławy. Dalej na naszej drodze pojawiła się Brama Staganiarska. Zdobią ją herby Polski, Prus Królewskich i Gdańska. Przed laty mieszkał w niej polski aktor-Zbyszek Cybulski. Następną Bramą była  Świętojańska. Kolejnym miejscem, którym uczniowie zapoznali się  był Żuraw. Służył Gdańszczanom nie tylko jako główny miejski dźwig, rozładowywał towary i osadzał maszty na statkach. On także był i jest do tej pory bramą wodną, zamykającą ulicę Szeroką od strony rzeki. To była  cześć bram, które znajdują się nad Pobrzeżem Motławy, następnym razem zapoznamy sie z kolejnymi. Uczniowie wrócili do szkoły z miłymi przeżyciami.