Nasze świetliczaki wybrały sie na spotkanie do Publicznej Miejskiej i Wojewodzkiej Biblioteki przy Targu Rakowym na bardzo ciekawą lekcję czytelniczą.
Amator miodku mieszkający w Stumilowym Lesie - Kubuś Puchatek przeniósł  nasze świetliczaki przeniosł w krainę  bajki. Zajęcia  miały  na celu rozwinąć zainteresowania czytelnicze wśród dzieci. Na początku spotkania Pani Bibliotekarka przeczytała opowieść o przyjaźni pt. „Portrety przyjaciół”. Dzieci po wysłuchaniu bajki chętnie odpowiadały na pytania z treści książki. Dzieci podczas zajęć dowiedzieli się skąd pochodzi Kubuś Puchatek i jak nazywają się jego przyjaciele. Podczas spotkania dzieci odgadywały zagadki na temat Kubusia Puchatka oraz wykonały emblemat.