13 listopada 2019 r. grupa maratończyków udała się do WiMBP przy ul. Mariackiej na spotkanie autorskie z p. Wiolettą Piasecką.

Pani Wioletta  jest autorką pięknych książek dla dzieci i jedna z jej książek była lekturą Wielkiego Maratonu Czytelniczego.
Pisarka  opowiadała o  swoich książkach i  ich bohaterach. A szczególnie o książce pt.: „Ignaś. Opowieści patriotyczne”. Jest to opowieść o chłopcu (Ignacym Janie Paderewskim), który marzył o tym, by zostać wielkim człowiekiem i chciał zrobić coś dobrego dla Polski.

Dzieci nie tylko słuchały, ale aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Pani Wioletta przeprowadziła szybki sprawdzian wiedzy na temat znajomości światowej ligi piłki nożnej zadając zagadki z jednej ze swoich książek,  wystąpiła też z teatrzykiem kukiełkowym swojego autorstwa, podczas którego dzieci z pacynkami na dłoniach wspólnie z pisarką przedstawiły wiersz o wesołym piesku. Za swoją aktywność dzieci losowały „wróżby” zdradzające im, kim będą w przyszłości.

Pod koniec spotkania autorka wyczerpująco odpowiadała na wszystkie zadawane przez dzieci pytania i podpisywała swoje książki.

Urozmaicony program spotkania  i aktywny w nim udziału dzieci oraz ciepły uśmiech Pani Wioletty zapewnił dzieciom  wspaniałą  literacką zabawę.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i cieszymy się, że mogliśmy w nim uczestniczyć.