ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK W NASZEJ SZKOLE!
Inicjatywa ŚWIATOWEGO DNIA MYCIA RĄK wyszła od Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2008 roku. Akcja ma zachęcać wszystkich ludzi – a zwłaszcza dzieci – do regularnego mycia rąk jako kluczowego elementu profilaktyki przeciw biegunce i infekcjom układu oddechowego i pokarmowego. Te kilkadziesiąt sekund z wodą i mydłem to nasza pierwsza obrona również przed zarażeniem koronawirusem! Aby mycie rąk dało efekty, trzeba to robić dobrze!
Nasi uczniowie na lekcjach biologii mieli okazję nie tylko przećwiczyć PRAWIDŁOWE mycie rąk, ale również wziąć udział w warsztatach tworzenia mydła DIY oraz w konkursie na klasowy plakat propagujący higienę rąk.
Zajęcia udało się zrealizować dzięki pomocy marki
Nutka fitokosmetyki
!
Nutka fitokosmetyki
wspomogła naszą placówkę i na moją prośbę zapewniła mydła w płynie i żele antybakteryjne do rąk w celu przeprowadzenia zajęć edukacyjnych oraz na nagrody w konkursie na plakat klasowy-SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!
Poniżej fotorelacja z zajęć nt. HIGIENY RĄK, warsztaty mydlarskie i tworzenie plakatów na konkurs! Klasy uczestniczące: VI c, VIII b, VII b, VII a, VIII c.
Dziękuję klasom, które wzięły udział w konkursie i dostarczyły plakaty! Wyniki niebawem!
Magdalena Jankowska-nauczyciel biologii