8 lutego 2020 roku „Wycieczkoludki” przeszły  jedenastokilometrowy odcinek trasy Szlaku Kartuskiego z Sopotu Kamiennego Potoku do Gdańska Oliwy. Podczas marszu towarzyszyło nam słońce, co sprawiało, że lżej się wędrowało i chętniej podziwiało okoliczności przyrody.

Najmłodsi bacznie obserwowali i pilnowali trasy szukając oznakowań naszego szlaku. Bardzo chętnie wspinali się na pagórki czy kłody drzew na których doskonalili swoją równowagę. Nie uszła naszej uwadze piękna sosna z zielonym znaczkiem oznaczającym Pomnik Przyrody – musieliśmy przy niej zrobić zdjęcie, jak i przy licznych znakach turystycznych.

Dbamy za każdym razem o dokumentowanie naszych wypraw. Oprócz przyrodniczych ciekawostek były także akcenty historyczne -  Góra Kościuszki z pomnikiem Bitwy pod Oliwą. Tu podziwialiśmy piękną panoramę miasta. Nasz czynny wypoczynek zakończyliśmy wejściem na wieżę widokową na Pachołku, a dzieci znalazły w sobie  jeszcze siły na aktywność na placu zabaw. Wszyscy wspaniale się bawili odpoczywając zarazem.

Z turystycznym pozdrowieniem H. Jarosz