Dzieci z kl. I B 13 listopada oglądały spektakl pt. "Tajemnica kina"  w teatrze „Miniatura” na podstawie adaptacji książki z bestsellerowej serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” Martina Widmarka i Heleny Willis. Jest to opowieść o dwójce przyjaciół z klasy, Mai i Lassem, którzy zakładają agencję detektywistyczną i pomagają rozwiązywać zagadki w fikcyjnym miasteczku Valleby. Tym razem w miasteczku ktoś dla okupu porywa psy. Przedstawienie było pełne humoru i szybkiej  akcji. Wszyscy byli zafascynowani niezwykle  pomysłową scenografią, wykorzystującą najnowsze technologie. Uczniowie zaskoczeni byli interaktywną formą przedstawienia. Chętni mogli w nim współtworzyć pewne fragmenty. Niektóre dzieci potrafiły samodzielnie odkryć prawidłowe rozwiązanie zagadki, ale nie było ono takie oczywiste. Wszyscy wyszli pełni pozytywnych wrażeń.