3 października uczniowie I B mieli okazję poznać takie miejsca w teatrze, do których widz nie ma dostępu. Dowiedzieli się, które miejsce w teatrze jest najważniejsze. Poznali rolę kulis. Zastanawiali się czy widz jest tak samo potrzebny jak aktor? Pani Weronika Lucyk ciekawie opowiadała i objaśniała tajniki działania teatru od strony niedostępnej i niewidocznej podczas oglądania spektaklu. Dzieci miały także okazję oglądania na żywo pracy wielu osób przygotowujących ogromną scenografię do kolejnej sztuki. Trasa zwiedzania uwzględniała nie tylko scenę, widownię, maszynerię, magazyny, pracownie teatralne, ale także garderoby aktorów wzbudzające ogromne zainteresowanie. Ta wizyta stanowiła dla dzieci zupełnie nowe doświadczenie. Zajęcia poszerzyły świadomość, rozwinęły wyobraźnię i wzbogaciły wiedzę uczniów dotyczącą szeroko rozumianej pracy w teatrze.

Anna Prus