16 listopada przypada DZIEŃ TOLERANCJI
Z tej okazji ogłaszamy szkolny Tydzień Tolerancji
pod hasłem INNE JEST CIEKAWE.
Zachęcamy do obserwowania profilu szkoły i brania udziału w zabawach i konkursach z tej okazji!
Dzień 1 - konkurs
W ramach tygodnia TOLERANCJI zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym
„Tolerancja = równi i różni”.
Konkurs polega na przygotowaniu plakatu promującego bycie tolerancyjnym i odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV oraz V-VIII.
- Technika wykonania dowolna (plakat na papierze, grafika komputerowa, rysunek wykonany w programie typu paint, itd.)
- Termin nadesłania prac do 22.11.2020 drogą elektroniczną (wiadomość na czasie prywatnym Microsoft Teams do p. Joanny Walkiewicz)
- Praca powinna zostać wykonana samodzielnie
- Szczegółowy regulamin dostępny u Wychowawców
Zachęcamy do udziału w konkursie!
Dzień 2 - bijemy rekord!
To nie żarty! Bijemy szkolny rekord w tłumaczeniu słowa TOLERANCJA. Kto może wziąć udział? Wszyscy!
Co należy zrobić? Wpisać w komentarzu słowo tolerancja przetłumaczone na inny język, a w nawiasie napisać jaki to język.
Im więcej tym lepiej! Starajcie się jednak by języki się nie powtarzały!
Dzień 3 - kartka z historii
Dziś przedstawiamy Wam plakat z garścią informacji odnośnie Deklaracji na Temat Zasad Tolerancji. Zachęcamy do lektury! 🙂
Autor: Julianna Łoboda
Dzień 4 - nietolerancja
Zastanówmy się dziś nad nietolerancją, odrzuceniem. Każdemu z nas zdążyło się tego doświadczyć w mniejszym lub większym stopniu i z różnych powodów. Posłuchajcie grupy młodych osób i ich doświadczeń.
Bądźmy bardziej otwarci na różnorodność.
CZŁOWIEK=CZŁOWIEK
Dzień 5 - ,,Światła, kamera, akcja!"
czyli o tolerancji w filmach słów kilka 🙂
Przed nami weekend, w ramach tygodnia tolerancji polecamy kilka filmów dotyczących tematu tolerancji, które naprawdę warto zobaczyć. Znajdzie się coś zarówno dla tych młodszych jak i starszych widzów. Miłego seansu!
młodsze dzieci:
„Bajka Dumbo”