Uczniowie klasy 3b aktywnie włączyli się w obchody Tygodnia Tolerancji. Prowadziliśmy szereg działań, których celem było uzmyslowienie uczniom, że wzajemna życzliwość i tolerancja to początek budowania pozytywnych relacji. Rozmawialiśmy o otwartości, empatii szacunku, życzliwości i akceptacji. Omawialiśmy oglądany wspólnie film ,,Urodziny Maćka, czyli krótka historia o tolerancji"oraz bajkę ,,Klapouszek".
Opracowane zostały zasady człowieka tolerancyjnego. Każdy uczeń tworzył swoje ,,Drzewo Tolerancji ". Uczniowie wymieniali sytuacje i zachowania, które nie powinny być akceptowane np.przemoc fizyczna, brak szacunku wobec innych...Wiemy, że każdy jest inny i możemy mieć różne zdanie na dany temat. Ważne jest to żeby umieć okazać sobie nawzajem szacunek.
wych. klasy Anna Prus