4 III 2020 roku uczniowie z klasy 3 b udali się na warsztaty edukacyjne do Łaźni - miejsca będącego centrum sztuki współczesnej w gdańskiej dzielnicy Dolne Miasto. Dzieci miały okazję do rozwinięcia zainteresowań artystycznych,  inwencji twórczej i umiejętności kreatywnego rozwiązywania problemów. Pani Basia prowadziła tak warsztaty, by każdy uczestnik w pełni wykorzystywał swój potencjał.
Uczniowie poprzez  ciekawe formy pracy takie jak: ekspresja plastyczna, ćwiczenia dramowe, spontaniczne zadania techniczne i werbalne świetnie się bawili. Bardzo dobrze pracowali w grupach tworząc dla surowych jajek osłony, po czym rzucali nimi na odległość - ku zdumieniu wszystkich jedno tylko lekko pękło. W dalszym ciągu zajęć z różnorodnych materiałów dla jajeczka budowali miejsce, gdzie ono mogłoby żyć i oczywiście następnie o nim opowiadali.
Podczas zajęć każdy miał szansę na  doskonalenie umiejętności pracy w grupach i odkrycie swoich mocnych stron.