W poniedziałek 03.10.2022 od 9.00 do 13.00 w naszej szkole miało miejsce wydarzenie edukacyjno-profilaktyczne dla wszystkich klas 8,  prowadzone przez Fundację Prodriver w ramach kampanii "Pomorskie drogi bez promili"

Uczniowie  pracowali równolegle na 4 osobnych stanowiskach edukacyjnych. Grupy co godzinę lekcyjną przechodziły na kolejne stanowiska, które były ustawione na  sali gimnastycznej.1. szkolenie z profilaktyki + wystawa motoryzacyjna w miniaturze - na ekranie TV wyświetlane były materiały wideo, które prowadzący omawiał z uczestnikami + „test pijaka”, tj. ćwiczenia w alkogoglach ukazujące wpływ alkoholu na organizm ludzki.2. symulator nauki jazdy.3. laboratorium badań psychotechnicznych (m.in. refleksomierz, miernik czasu reakcji) - ćwiczenia pozwalające zmierzyć czas reakcji i koordynacji psychoruchowej uczestników.4. instruktaż z BRD - instruktaż jak zachować się w razie wypadku drogowego, pokaz używania gaśnicy samochodowej.

Wszyscy uczniowie świetnie się bawili. Dziękujemy  Fundacji Prodriver za moc wrażeń dostarczonych naszym uczniom. Nauka przez zabawę i doświadczanie to najlepsza forma zdobywania wiedzy :)