24 października uczniowie klasy I A mieli okazję obejrzeć wystawę „Biegnąc z wilkami” oraz uczestniczyć w warsztatach „Nie taki wilk straszny jak go malują” prowadzonych przez panią Monikę Sobczak - Koncę w ramach 13. Bałtyckich Spotkań Ilustratorów. Tematem tegorocznej edycji był częsty motyw legend wielu krajów europejskich, szczególnie silnie zakorzeniony w dziedzictwie kulturowym państw bałtyckich. Dzieci oglądały wystawę, na którą złożyły się prace 25 artystów z Estonii, Litwy i Łotwy. Mogły zobaczyć ilustracje powstałe przy wykorzystaniu różnych technik oraz bardzo różnorodnych stylistycznie, zarówno z wpływami kultury ludowej, jak i nowoczesne. Podczas zajęć dowiedziały się, że wilki mają wiele zalet, m.in. opiekuńczość, waleczność i umiłowanie wolności. Dzieci wykonały portrety tych zwierząt przedstawiając je w bardziej pozytywnym świetle. Rozwiązywały również zagadki związane z wystawą. Efektem końcowym działań uczniów były samodzielnie wykonane sylwety wilków w interesujących i oryginalnych opracowaniach. Mali ilustratorzy tworzyli również niepowtarzalne i niezwykłe historyjki, a później odgrywali ciekawe i scenki.

Warsztaty minęły bardzo szybko, ale wpłynęły na powstanie kolejnych pomysłów na zabawę i ciekawe spędzanie wolnego czasu.