W ramach programu SKC "Zdrowa Kanapka ", uczniowie klasy 2a wzięli udział w akcji ,,Zrób kanapkę na dokładkę ” . Zapach szczypiorku i warzyw: sałaty, ogórka, papryczki, rzodkiewki unosił się dosłownie wszędzie. Dzieci przyniosły do szkoły pieczywo białe i razowe, warzywa, ser żółty, twarożek, wędliny. Zanim jednak usiadły do pracy pamiętały o umyciu rąk i przygotowaniu miejsca pracy.

Pomysłów było wiele. Dzieci samodzielnie smarowały, układały produkty tworząc na kanapkach bardzo kolorowe wzory. Przygotowane kanapki wyglądały naprawdę przepięknie i bardzo apetycznie. Na twarzach dzieci widać było  zadowolenie. Wszyscy byli bardzo szczęśliwi. Kanapki dzieci zaniosły do Jadłodzielni św. Mikołaja dla ludzi potrzebujących.